Świerk kłujący srebrnyŚwierk srebrny kłujący to gatunek wiecznie zielonego drzewa z rodziny sosnowatych. Roślina ozdobna-drzewo cenione w ogrodnictwie. Igły krótkie, ostro zakończone niebieskozielone albo niebieskoszare. Szyszki zwisające jasnobrązowe o długości 4-7 cm.
Nadaje się również do uprawy w donicach.

swierk, choinki na swięta


świerk srebrny 1, choinki    świerk srebrny 2, choinki    świerk srebrny 3, choinki
Świerk serbski (Picea omorica)Drzewo rośnie do wysokości 30 m. Posiada wąską, regularną koronę. Boczne gałęzie krótkie, łukowato wygięte, z podniesionymi wierzchołkami. Drobne gałązki zwisające. Szyszki podłużne jajowate, ciemnofioletowe do koloru brązowo-purpurowego, osadzone na krótkich, zakrzywionych trzoneczkach. W naszych warunkach klimatycznych jest całkowicie wytrzymały na niskie temperatury. Odporny na spóźnione przymrozki, bo późno rozpoczyna okres wegetacji. Na suszę średnio wytrzymały - wydaje się być bardziej wytrzymały niż świerk pospolity.swierk serbski, choinki na swięta


świerk serbski 1, choinki    świerk serbski 2, choinki    świerk serbski 3, choinki

świerk serbski 4, choinki    świerk serbski 5, choinki    świerk serbski 6, choinki
Świerk pospolityRośnie głównie w północno-wschodniej części Polski, na południu oraz w górach. Krótkie, wąskie, ostro zakończone igły o zielono żółtawym zabarwieniu. Długie, gładkie, zwisające szyszki. Uprawiany z przeznaczeniem w przemyśle, jako roślina ozdobna oraz drzewko bożonarodzeniowe.

swierk pospolity, choinki na swięta


Polecamy: świerk :: www.choinkiswiateczne.com.pl